Založ si blog

Budajka

Pri zábavnej relácii v televízii sme si 6.7. pripomenuli populárne čapicu z námestia SNP v Bratislave. Spomenul som si pri tom na rozhovor s priateľom Jurom C. v lete 1989 na brehu riečky Vlára v jeho rodisku, Štítnej nad Vlárou. Juraj vtedy pracoval ako vedúci pracovník technických služieb v Bratislave. Medzi iným sa mi sťažoval na veľké problémy s istým Janom Budajom, ktorý neustále porušoval pracovnú disciplínu. Raz ho tak rozčúlil, že ho v návale hnevu zhodil zo schodov. Samozrejme  šiel hneď na koberec k súdruhovi riaditeľovi, ktorý ho riadne spéroval a poučil o pracovných vzťahoch v soc. spoločnosti. Záverom ho dôrazne upozornil na slušné chovanie k súdruhovi Budajovi lebo tento je pod ochranou UV KSS. Nuž i takéto veci sa diali. Prišiel však prevrat v r. 1989 a všetko bolo inak. Pripravené kádre sa objavili na tribúnach našich námestí.

Slovenčina naša.

15.09.2019

V časopise Plus jeden deň som sa dočítal, že autonehodu zavinil vodič keď "zabáčal" doľava. O dva dni neskôr v tých istých novinách písali, že prezidentka " šliapala" po ploche. S obavami viac »

Stožiar

03.09.2019

V nedeľu, po mnohých peripetiách sme konečne mohli prežiť vzrušujúce okamžiky pri pohľade na vztyčovanie slovenskej zástavy pred budovou parlamentu Je až neuveriteľné koľko úsilia vyvinuli viac »

Boh ochraňuj Slovensko.

22.07.2019

Dvaja platení provokatéri (50-70 € denne) doviezli auto hnoja z východu pred parlament a vysypali ho vedľa základovej jamy pre budúci národný symbol (vlajkový stožiar). Na pôvodný zámer viac »

EÚ / Británia / Brexit /

Európski výrobcovia áut: Tvrdý brexit by bol katastrofou

23.09.2019 19:39

Dvadsaťtri európskych združení výrobcov áut varovalo pred "katastrofálnymi následkami" odchodu Veľkej Británie z Európskej únie bez dohody.

Sulík richard

Sulík na republikovej rade kandidátku nepredstaví, chce upokojiť situáciu

23.09.2019 18:45

Sulík sa podľa Rajtára vyjadril, že nechce byť na jednej kandidátke s ním ani s Galkom.

Zuzana Čaputová

Ani Čaputová nie je nadstranícka, upozorňuje politologička

23.09.2019 18:21

Hudobníci na palube lietadla s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a flek pre Trubanovu partnerku považuje politologička Darina Malová počas prvých sto dní v úrade prezidentky za chyby.

Vincent Lukáč

Bývalého hokejistu a exposlanca Vincenta Lukáča zadržala polícia

23.09.2019 18:14

Polícia uviedla, že podozrivý sa mal slovne vyhrážať poškodenej žene, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie i obavu z toho, že podpáli osobné motorové vozidlo.

jozef44

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 14378x
Priemerná čítanosť článkov: 1598x

Autor blogu

Kategórie