Založ si blog

List redaktorovi revue VALKA

Vážený pán Uram, zaujal ma Váš článok “ Pád Berlína“ , popisujúci posledné dni „tisícročnej ríše“. Škoda, že ste sa nevyhli módnemu pľutiu na ruský národ. Farebné zvýraznenými titulkami ako ;“ Rusové znásiľnují dospívajíci dívky“, „Násilníkum na veku nezáleží“ ste tak zbytočne znehodnotili vcelku dobrý článok. Nehovoriac o zbytočnej českej “ malosti“, reprezentovanej podtitulkom“ Ulice plné sov. vojínu na koních a v koňských povozech“. Ste asi jeden z posledných, ktorí pochybujú o kvalitách sovietskej vojenskej techniky na konci vojny. Každý národ má svoje obdobia, ktoré by najradšej vymazal z histórie. Našou (slovenskou, hanbou sú deportácie židov a vyháňanie Čechov pred vojnou, Nemcov po vojne. I keď každé preto má svoje prečo. U Vás v Čechách zas kolaborácia s Nemcami a zločiny pri vyháňaní nemeckej menšiny po vojne. I keď objektívne je potrebné ozrejmiť, že o odsune židov zo Slovenska rozhodli v Berlíne a odsune Nemcov z Československa v Londýne. Nemožno si však nespomenúť na ochotnú pomoc chodcov pri nahánaní atentátníkov na Haidricha a horlivosť českých hasičov pri vytápaní parakomanda v podzemí kostola. Spoločnou hanbou Čechov i Slovákov bolo, keď nad našimi hlavami v službách strýčka Sama tiahli naložené bombardéry na našich bratov v Belehrade. Lebo Kosovo bolo nutné odtrhnúť od Srbska aby cez jeho roviny mohli amíci ľahšie útočiť na Rusko. Ale aby som neodbočoval. V dobe „demokracie“ by sme nemali udalosti prezentovať iba pohľadom z jednej strany, či už nevedomky alebo úmyselne. Dávam do Vašej pozornosti prácu nemeckej profesorky histórie p. Miriam Gebhartovej, vydanej pod názvom „Als die Soldaten komen“. Podľa tejto štúdie Američania do r. 1955 znásilnili 190 000, Briti 40 000 a Francúzi 50 000 nemeckých žien. Vidno, že tiež to neboli iba ušľachtilí osloboditelia, ktorí rozhadzovali okolo seba žuvačky, čokolády a silonky. Rozumiem, že čím viac sa bude pripomínať barbarstvo ruských /či sovietskych/ vojakov na civilnom obyvateľstve, najme na ženách, o to menej sa bude písať o farmárskych synčekoch z Kanady USA a ich spojencov, ktorí sa dopúšťali rovnakých zločinov. Samozrejme informovať treba i o tom, ale vyvážene. Možno to boli otcovia a dedovia tých vojakov, ktorých sme videli pri provokatívnej spanilej jazde /cez polovicu Európy/ na svoju mierovú základňu v Nemecku. Čo si myslíte, koľko ruských žien znásilnili a zabili vojaci wehrmachtu v Rusku. Viem, že o niektorých veciach je problém písať, keď mienkotvorné média ovládajú globálni manipulátori zo zahraničia. Napriek tomu si myslím, že i my /Česi a Slováci/, by sme mali predsa len trošku popracovať na objektívnom posudzovaní histórie, bez zbytočného poklonkovania mocným súčasného sveta. S priateľským pozdravom.

 

Boh ochraňuj Slovensko.

22.07.2019

Dvaja platení provokatéri (50-70 € denne) doviezli auto hnoja z východu pred parlament a vysypali ho vedľa základovej jamy pre budúci národný symbol (vlajkový stožiar). Na pôvodný zámer viac »

M. R. Štefánik

06.05.2019

Pri výročí tragickej smrti M.R.Štefánika nám ako na filmovom plátne prebiehajú tragické osudy významných Slovákov. Ľudovít Štúr, M .R. Štefánik, Alexander Dubček. Ich tragické úmrtia viac »

Slovenská republika

10.04.2019

V pondelok pri sledovaní besedy na TA 3 sme sa s úžasom dozvedeli, že postavenie dvojkríža na kope hnoja vystuženej hokejkami na dresoch slovenských hokejistov nie je hanobenie štátneho znaku viac »

ministerstvo zdravotníctva

Ministerstvo zdravotníctva nepredloží stratifikáciu ako ústavný zákon

18.08.2019 16:42

Smer sa vyjadril, že nepodporí návrh zákona o stratifikácii nemocníc, ak ho Ministerstvo zdravotníctva predloží ako obyčajný zákon.

mobil, smartfón, telefón, poistenie, internet, wifi, ruka, komunikácia, lietadlo, cestovanie

Nábytok, modemy, routery z Číny. USA ich škrtli z dodatočných ciel

18.08.2019 16:00

Nábytok, detské potreby, internetové modemy a routery nebudú patriť do zoznamu výrobkov, na ktoré v septembri dajú USA nové clá vo výške 10 %.

Británia boris johnson Londýn brexit vláda nová schôdza

Viac ako 100 poslancov žiada Johnsona, aby okamžite zvolal parlament

18.08.2019 15:40

Krajina podľa poslancov čelí pre brexit stavu núdze a parlament musí byť zvolaný skôr, než 3. septembra po prázdninách.

HongKong protest demonštrácia

V Hongkongu sa opäť zišli desaťtisíce demonštrantov, trvajú na svojich požiadavkách

18.08.2019 12:43, aktualizované: 13:01

Prodemokratické protesty otriasajú Hongkongom už jedenásť týždňov a nie sú žiadne náznaky, že by slabli.

jozef44

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 8289x
Priemerná čítanosť článkov: 1382x

Autor blogu

Kategórie